محل تبلیغات شما

می­خواهم درک خود از بخشی از تحولات فرهنگی بر اثر دو جهانی شدن­ها را به شکل یک تجربه شخصی و حضور رسانه­ها در زندگی روزمره خودم توضیح دهم.

من به عنوان یک مادر دانشجو از رسانه­های اجتماعی مانند اینستگرام، توییتر، فیس بوک، و پیام رسان­هایی مانند واتس آپ و تلگرام استفاده می­کنم. پس اول لنگرگاه های هویتی را که حتما از دید من» اهمیت دارد و شاید در زن دیگر متفاوت باشد مشخص کردم. زمانی که در خانه مشغول بازی با دخترم هستم. شیدا شروع می­کند به کتاب خواندن با لحن بزرگسالان در حین اینکه بسیار ذوق زده می­شوم به این فکر می­کنم که از او فیلم بگیرم پس موبایلم را به گونه­ای که او متوجه نشود در حالت دوربین می­گذارم و شروع می­کنم به فیلم گرفتن. واقعا وقتی به انگیزه این کارم فکر می­کنم به میل به اشتراک گذاشتن لذت تجربه خودم با دوستانم می­رسم یعنی این میل انگیزه من، برای فیلم گرفتن از شیدا و لذت بردن از به اشتراک گذاشتن آن لحظه است پس حس لذت از به اشتراک گذاشتن تجربه مادر فرزندی که به حوزه خصوصی من تعلق دارد نشان­گر حضور جهانی شدن در کنار ما و تحت تاثیر قرار گرفتن ابعاد خصوصی زندگی روزمره است. پس تکنولوژی­های ارتباطی به خصوصی­ترین شکل تجربه ما از زندگی روزمره پتانسیل اتصال به جهان را می دهد. اینکه من فکر می­کنم این فیلم را برای چه کسانی می­توانم به اشتراک بگذارم یعنی در خصوصی­ترین شکل تجربه خودم به مخاطب می­اندیشم. پس فضای مجازی به نوع فکر کردن من به فعالیت­های روزمره را تحت تاثیر قرار داده است.  بنابراین، گسترش تکنولوژی­های ارتباطی، تاثیری ژرف بر فضای فکری و عینی زندگی روزمره گذاشته است که حتی اگر علت عمده در تغییرات تاریخی تلقی نشود اما پای ثابت تحلیل­های اجتماعی، تاریخی، ی، اجتماعی و فرهنگی است. به این معنا که واژه رسانه جایگاه مهمی در تحلیل تمام ابعاد اجتماعی به دست آورده است. هر رویدادی از کلان­ترین سطح تا خرد ترین آن را در جوامع مدرن  بعدی از آن ­ها را می­توان در ارتباط با رسانه­ها تحلیل کرد.

خانواده و فضای سایبر

فرهنگ سایبر و تبعیض های اجتماعی

دو جهانی شدن ها و پارادایمی برای توضیح تحولات اجتماعی و فرهنگی

روزمره ,تجربه ,می­کنم ,پس ,اشتراک ,فیلم ,زندگی روزمره ,به اشتراک ,فکر می­کنم ,اشتراک گذاشتن ,تاثیر قرار

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دل شکســــــــــــــــــــــــــته